Jak I kiedy wykonać strzyżenie u berneńczyka

Jak I kiedy wykonać strzyżenie u berneńczyka

Pielęgnacja berneńskiego psa pasterskiego jest bardzo ważna dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Powinien być szczotkowany co najmniej raz w tygodniu, a jego sierść powinna być regularnie myta i kąpana. Konieczne jest także szczotkowanie zębów psa co najmniej raz w tygodniu. Należy także regularnie czyścić uszy i obcinać paznokcie. W tym artykule dowiesz się, jak pielęgnować berneńskiego psa pasterskiego.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu

Regularna pielęgnacja jest niezbędna dla zdrowia i dobrego samopoczucia berneńczyka pasterskiego.

Prawidłowa pielęgnacja berneńskiego psa pasterskiego polega na obcinaniu paznokci, które mogą przerastać i rozdwajać się. Paznokcie można przycinać w domu, ale lepiej jest zabierać psa do profesjonalnego groomera przynajmniej raz na trzy do czterech tygodni. Zabranie psa do profesjonalnego groomera nie będzie Cię dużo kosztować, ale musisz pamiętać, że produkty przeznaczone dla ludzi mogą zaszkodzić skórze psa.

Regularne szczotkowanie nie tylko zapobiega matowieniu sierści psa, ale także zmniejsza ilość zrzucanych włosów. Regularna pielęgnacja pozwoli również dłużej utrzymać odkurzacz w czystości. Niewypielęgnowana sierść będzie odzwierciedleniem postawy właściciela, a tego przecież nie chcesz. Regularna pielęgnacja może również zapobiec wrastaniu ciał obcych w sierść psa, co może doprowadzić do wysokich rachunków u weterynarza!

Regularne szczotkowanie zębów berneńskiego psa pasterskiego raz w tygodniu

Sierść berneńskiego psa pasterskiego jest długa, gęsta i ma jasny, naturalny połysk. Szczotkowanie sierści co najmniej raz w tygodniu jest konieczne, aby zminimalizować jej zrzucanie. Szczotkowanie sierści psa dwa razy w tygodniu pomaga również usunąć luźne włosy i rozprowadzić naturalne olejki, dzięki czemu sierść jest lśniąca i zdrowa. Do szczotkowania sierści należy używać szczotki typu slicker lub pin brush. Ten rodzaj szczotki jest tak zaprojektowany, aby dotrzeć do podszerstka i źdźbeł sierści. Sierść berneńskiego psa pasterskiego powinna być szczotkowana dwa razy w tygodniu, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Choroby zębów są najczęstszą chorobą przewlekłą u psów, dotykającą 80% psów przed ukończeniem drugiego roku życia. U psów tej rasy choroba zębów zaczyna się od odkładania się kamienia na zębach, a następnie rozprzestrzenia się na dziąsła i korzenie zębów. Nieleczona choroba nie tylko prowadzi do utraty zębów, ale może również uszkodzić serce, wątrobę i nerki psa. Regularne szczotkowanie zębów pomaga utrzymać świeży oddech psa.

Przeczytaj:  Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Mycie berneńskiego psa pasterskiego

Jest kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przed umyciem swojego berneńskiego psa pasterskiego. Wielkość psa, pora roku i Twoje osobiste preferencje mają wpływ na najlepszy sposób mycia psa. Na przykład, pierwsza kąpiel powinna być przeprowadzona z użyciem łagodnego szamponu, aby usunąć martwą sierść. Druga kąpiel powinna być ukierunkowana na konkretne potrzeby psa. Jeśli pies ma alergie lub podrażnienia skóry, należy użyć szamponu hipoalergicznego, podczas gdy szampon z drzewa herbacianego i aloesu jest najlepszy dla normalnej sierści. Bernera należy zawsze myć w wodzie o temperaturze pokojowej, co zapobiega powstawaniu zimnej i suchej skóry na skórze psa.

Berneńskie psy górskie zrzucają sierść przez cały rok, ale najwięcej zrzucają jej na wiosnę i jesienią. Aby zminimalizować ilość sierści u Twojego berneńczyka, szczotkuj go od skóry na zewnątrz. Delikatnie wygrabiaj sierść u nasady uszu, na klatce piersiowej i na tylnej części ciała, a na koniec nałóż balsam nawilżający. Następnie dokładnie spłukać sierść i powtórzyć czynność na pozostałych obszarach ciała.

Regularne kąpiele

Mimo, że berneński pies górski ma naturalnie odstraszającą sierść, która zrzuca brud i sierść, nadal trzeba go od czasu do czasu kąpać. Idealnie byłoby kąpać psa raz na dwa do czterech miesięcy. Chociaż kąpiel może być zbędna dla Twojego berneńskiego psa pasterskiego, sprawi, że będzie on pachniał i czuł się świeżo. Możesz ocenić, kiedy nadszedł czas na kąpiel, patrząc na połysk sierści.

Podczas kąpieli berneńskiego psa pasterskiego ważne jest, aby używać delikatnego szamponu, który jest bezpieczny dla delikatnej skóry psa. Możesz wypróbować szampon z płatków owsianych lub mydło z drzewa herbacianego i aloesu. Po kąpieli pamiętaj o dokładnym osuszeniu psa ręcznikiem lub suszarką do włosów. Dobrym pomysłem jest również użycie ręcznika, który po kąpieli może posłużyć jako szlafrok.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Berneński pies pasterski cena z rodowodem

Berneński pies pasterski cena z rodowodem

Next Post
Berneńczyk a bernardyn - podobieństwa

Berneńczyk a bernardyn – podobieństwa

Related Posts
Dysplazja u berneńczyka

Dysplazja u berneńczyka

Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych chorób i schorzeń, które wpływają na oczy i ciało berneńskiego psa pasterskiego. Omówimy…
Czytaj Dalej