Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Jakie wymiary osiąga dorosły berneński pies pasterski? W tym artykule omówimy wagę, wzrost i umaszczenie. Wielkość ciała berneńskiego psa pasterskiego jest różna, dlatego ważne jest, aby poznać dokładne wymiary przed zakupem psa. W zależności od wielkości szczeniaka, dorosły pies może mieć zaledwie 16 cali lub aż 25 cali.

Wielkość

Wielkość dorosłego berneńskiego psa pasterskiego może być różna. Rasa ta jest uważana za średnią i dużą. Dorosły berneński pies pasterski w pełni rozwinięty waży około 40 funtów. Jest to przyjazny, inteligentny i bardzo dobrze wyszkolony pies, który jest duży i bardzo energiczny. Mimo że psy tej rasy obficie się zrzucają, są bardzo aktywne i chętne do zabawy. W okresie szczenięcym mogą być figlarne, skakać i szczekać, a nawet gonić małe zwierzęta. Po osiągnięciu pełnej dojrzałości psy te są łagodnymi i lojalnymi towarzyszami, dobrze zachowującymi się.

Waga

Jeśli uważasz, że Twój berneński pies pasterski ma nadwagę, powinieneś wiedzieć, że ten stan nie występuje często i jest uleczalny. Kilogram lub dwa nadwagi u dorosłego psa mogą prowadzić do szeregu wtórnych problemów zdrowotnych, takich jak dysplazja stawów biodrowych i łamliwość kości. Berneńskie psy górskie z nadwagą lub otyłością mogą być również podatne na choroby genetyczne, co jest szczególnie częste u psów czystej krwi.

Wysokość

Bez względu na to, czy szukasz psa dla siebie, czy dla swojego pupila, znajomość wzrostu i wagi dorosłego berneńskiego psa pasterskiego jest bardzo ważna. Rasa ta jest duża, z potężnymi głowami i krępą budową. Waży od 70 do 115 funtów, a typowy szczeniak osiąga pełne wymiary w wieku 12 miesięcy. Waga berneńskiego psa pasterskiego może wahać się od 75 do 120 funtów.

Przeczytaj:  Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Sierść

W wieku dorosłym berneński pies pasterski osiąga wysokość około 25 cali w kłębie. Samce mogą osiągać prawie dwie stopy wzrostu, a samice – około 70-90 funtów. Ta duża rasa jest często uważana za rasę pracującą i należy zauważyć, że psy te rosną powoli. Amerykański Związek Kynologiczny zaleca bernery trójkolorowe.

Okresy wzrostu

Jeśli chodzi o wzrost berneńskiego psa pasterskiego, można wyróżnić kilka etapów, w których rośnie on szybko. W ciągu pierwszych dwóch lat życia berneńczyk jest zazwyczaj szczeniakiem ważącym zaledwie 35-50 funtów. Po osiągnięciu wieku sześciu lub siedmiu lat ważą od 75 do 100 funtów. Psy te kontynuują „wypłaszanie” aż do wieku średniego.

Ocena kondycji ciała

Aby określić wagę i wielkość berneńskiego psa pasterskiego, należy zmierzyć jego kondycję ciała. Istnieje znormalizowany system punktacji, zwany BCS, który działa w skali od jednego do dziewięciu. Wynik jeden oznacza psa z niedowagą, natomiast wynik pięć lub więcej oznacza psa otyłego. Oceny kondycji ciała nie mierzy się za pomocą narzędzi; mierzy się ją wzrokowo i dotykowo.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Next Post
Jak szukać hodowli berneński pies pasterski

Jak szukać hodowli berneńskiego psa pasterskiego

Related Posts