Berneńczyk I golden retriever – podobieństwa

Berneńczyk I golden retriever - podobieństwa

Jeśli rozważasz zakup berneńskiego psa pasterskiego, istnieją pewne cechy, które powinieneś znać w przypadku obu ras. Do cech tych należą między innymi polaryzujące aktywności i potrzeby pielęgnacyjne. Niezależnie od tego, czy planujesz codzienną pielęgnację swojego nowego psa, czy też wykorzystujesz go do terapii, poświęć trochę czasu na przeczytanie tego artykułu i porównanie obu ras. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o różnicach i podobieństwach między tymi dwoma wspaniałymi psami!
działania polaryzujące

Istnieje wiele różnic między berneńskim psem pasterskim a golden retrieverem, ale oba są przyjazne, kochające i lojalne wobec swoich właścicieli. Berner jest mniej aktywny niż golden i woli spędzać czas z rodziną na czytaniu lub zabawie. Mimo że oba psy mają słodki temperament, nie są tak aktywne jak inne. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o obu tych psach.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z

Lojalność

Chociaż ogólny wygląd berneńskiego psa pasterskiego i golden retrievera jest podobny, różnią się one pod kilkoma względami. W tym artykule omówiono cechy charakterystyczne obu ras i wyjaśniono, jak można je odróżnić. Te dwie rasy są bardzo różne i doskonale rozwijają się w rodzinach. Golden retrievery są posłuszne i uwielbiają spędzać czas ze swoimi ludźmi. Z kolei berneński pies pasterski jest uparty i niezależny.

Inteligencja

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem nowego psa, być może zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie berneński pies pasterski czy golden retriever. W końcu inteligencja psa niekoniecznie koreluje z jego zdolnościami do szkolenia. W rzeczywistości nawet pies o wysokim intelekcie może być uparty lub niechętny do współpracy. Aby dowiedzieć się, jaka jest inteligencja psa, warto poczytać o obu rasach.

Potrzeba pielęgnacji

Jeśli zależy Ci na tym, aby Twój nowy pupil miał piękną sierść, rozważ zakup zarówno berneńskiego psa pasterskiego, jak i golden retrievera. Chociaż żadna z tych ras nie wymaga regularnej pielęgnacji, oba psy wymagają codziennego szczotkowania. Codzienne szczotkowanie pomaga utrzymać sierść w czystości i zapobiega ślinieniu się. Berneńczyki również gubią sierść dwa razy do roku. Nie trzeba ich jednak kąpać za każdym razem, gdy się ubrudzą, ale raz lub dwa razy w roku należy im przyciąć paznokcie.

Przeczytaj:  Berneński pies pasterski krótkowłosy - opis rasy

Oczekiwana długość życia

Szwajcarski Klub Berneńskiego Psa pasterskiego przebadał 1290 czystej krwi BMD urodzonych w 2001 i 2002 roku. Zebrano dane od właścicieli i lekarzy weterynarii, aby ocenić częstość występowania chorób wśród BMD. Spośród tych psów 389 zmarło w trakcie badania. Mediana długości życia wszystkich BMD wynosiła 8,4 roku (zakres: 7,1-11 lat). W porównaniu z psami płci męskiej, samice BMD miały dłuższą średnią długość życia, a 89 psów zmarło z nieznanych przyczyn.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Leonberger czy berneńczyk

Leonberger czy berneńczyk

Next Post
Co zrobić gdy berneńczyk nie chce jeść suchej karmy

Co zrobić gdy berneńczyk nie chce jeść suchej karmy

Related Posts