Jaką karmę powinien jeść berneński pies pasterski szczeniak

Jaką karmę powinien jeść berneński pies pasterski szczeniak

Jeśli zastanawiasz się, jaka karma jest najlepsza dla Twojego szczeniaka berneńskiego psa górskiego, czytaj dalej. W tym artykule omówimy różne marki, w tym Blue Buffalo Life Protection, Eukanuba i American Journey. Ponadto omówimy karmy mokre i suche. Najlepsza sucha karma dla szczeniąt berneńskich psów górskich to taka, która nie zawiera zbóż i jest bogata w błonnik.

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z

Blue Buffalo Life Protection

Jedną z najlepszych karm dla szczeniaka berneńskiego psa górskiego jest karma Blue Buffalo Life Protection. Karma zawiera duże kawałki, a zbilansowana proporcja wapnia i fosforu sprzyja zdrowemu rozwojowi funkcji poznawczych. Karma ta zawiera również pełnowartościowe składniki, takie jak mączka z kurczaka i olej rybny. Wszystkie składniki tej karmy są naturalne, a formuła karmy dla szczeniąt Blue Bufalo nie zawiera kukurydzy ani pszenicy, które stanowią dla szczeniąt zagrożenie udławieniem.

American Journey Bezzbożowa karma dla szczeniąt dużych ras

American Journey oferuje różne bezzbożowe karmy dla szczeniąt dużych ras, w tym popularną karmę z kurczakiem i słodkimi ziemniakami. Kurczak jest doskonałym źródłem białka, ale w stanie surowym zawiera około 60% wilgoci. Proces utylizacji zmniejsza tę wilgotność, ale zawartość mięsa nadal pozostaje. Oznacza to, że inne źródła mięsa muszą znaleźć się wśród kilku pierwszych składników. Może to skutkować znacznie niższą zawartością mięsa niż w przypadku surowego kurczaka.

Dieta dla berneńskich psów górskich firmy Eukanuba

Głównym składnikiem tej karmy dla psów jest prawdziwy kurczak, który dostarcza odpowiednią ilość białka do budowy beztłuszczowej masy ciała i naprężonych mięśni. Zawiera również glukozaminę, która wspomaga zdrowy rozwój stawów biodrowych i skokowych u tej dużej rasy. Łosoś, naturalne źródło kwasów tłuszczowych omega 3, również przyczynia się do korzystnego wpływu diety na zdrowie. Te składniki odżywcze są niezbędne dla układu odpornościowego i utrzymania dobrej kondycji skóry psa.

Przeczytaj:  Jak prawidłowo dobrać legowiska dla psa berneńczyk

Karma mokra a karma sucha

Oba rodzaje karmy mają swoje wady i zalety, ale nie należy pomijać jednego czynnika. Chociaż organizm psa potrzebuje tłuszczu do prawidłowego rozwoju, nie może on funkcjonować efektywnie bez odpowiedniej diety. Ponadto niewłaściwa dieta może przyspieszyć tempo wzrostu szczeniaka i spowodować problemy zdrowotne, takie jak zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego. Oto kilka głównych zalet i wad karmienia szczeniaka berneńczyka dietą bogatą w białka mięsne.

Węglowodany

Dobrym źródłem zdrowych składników odżywczych dla Twojego berneńskiego psa górskiego są warzywa. Rasa ta uwielbia gryźć słodkie ziemniaki. Wadą tego smacznego przysmaku jest to, że jest on również bardzo kaloryczny i może powodować otyłość, jeśli będziesz podawać psu zbyt dużo. Zamiast pozwalać szczeniakowi na przejadanie się, dodaj do jego pożywienia trochę warzyw. Oto kilka sposobów na włączenie warzyw do diety psa:

Tłuszcze

Wśród podstawowych potrzeb psów na pierwszym miejscu znajduje się białko. Podczas gdy nasz organizm potrafi syntetyzować dziesięć niezbędnych aminokwasów, psy potrzebują ich 22. Aby dostarczyć tych składników odżywczych, podajemy wysokiej jakości karmę o odpowiednim stosunku białka do tłuszczu. Oto, czego powinieneś szukać w karmie dla szczeniąt berneńskich psów górskich. Idealna mieszanka białek i tłuszczów dla Twojego szczeniaka wynosi od 18% do 26%.

Białko

AAFCO zaleca, aby dieta Bernera zawierała minimum 18% białka. Jako duża rasa, berneńczyki mają wysokie zapotrzebowanie na białko i powinny otrzymywać mięso jako pierwszy składnik pożywienia. Idealnie byłoby, gdyby dieta szczeniąt zawierała co najmniej 18% białka, ale są pewne wyjątki. Karmy dla psów dużych ras powinny być tak opracowane, aby spełniały specyficzne potrzeby żywieniowe dużych berneńczyków.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Next Post
Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Related Posts
pielęgnacja

Berneńczyk – pielęgnacja

Najlepszym sposobem pielęgnacji sierści berneńskiego psa pasterskiego jest stosowanie się do poniższych wskazówek. Obejmują one przycinanie paznokci, wprowadzanie…
Czytaj Dalej