Berneńczyk a bernardyn – podobieństwa

Berneńczyk a bernardyn - podobieństwa

Przyglądając się z bliska tym dwóm psom, można stwierdzić, że obie są dużymi rasami o pełnym umaszczeniu i sierści. Mimo podobieństw, mają one jednak wiele różnic, w tym historię i przeznaczenie. W tym artykule porównamy berneńskiego psa pasterskiego z bernardynem. Pomimo podobnego wyglądu, berneńczyk i bernardyn różnią się pod względem historii, przeznaczenia i osobowości.

Ten artykuł jest owocem współpracy naszej redakcji z portalem internetowym

Berneński pies pasterski

Obie rasy mają podobne cechy fizyczne, choć są zupełnie różne. Bernardyn znany jest z ogromnych podgardli, podczas gdy berneńczyk ma bardziej napiętą skórę. Berner jest jednak szczuplejszy i bardziej atletyczny niż bernardyn. Występują w różnych umaszczeniach, w tym czarnym, brązowym i białym. Samice mają rdzawą plamkę nad okiem.

Bernardyn

Te dwa psy wykazują uderzające podobieństwa. Obie rasy są psami średniej wielkości, osiągają wysokość od 26 do 30 cm przy ramieniu i ważą około 260 funtów. Bernardyn jest również duży, ma dobrze wyprofilowane ciało i potężną, masywną głowę. Ich sierść jest średniej długości, prosta lub falista, z dużymi plamami koloru. Mimo że berneński pies pasterski i bernardyn mają pewne cechy wspólne, nie są do siebie całkowicie podobne.

Appenzeller Sennunhund

Appenzeller Sennenhund to duża, energiczna rasa, która została wyhodowana do pracy w górach. Psy te charakteryzują się wysokim szczekaniem i mają nienasycony apetyt na pracę. Choć psy te są popularne głównie w Europie, ich popularność w Ameryce Północnej również rośnie. Choć może nie są tak popularne jak inne rasy, z pewnością warto się nimi zainteresować.

Berneński pies pasterski a bernardyn

Różnice między berneńskim psem pasterskim a bernardynem są liczne, ale obie rasy mają kilka wspólnych cech. Obie są dużymi psami z dużymi podgardlami i skłonnością do ślinienia się. Jednak w przeciwieństwie do bernardyna, bernery mają bardziej napiętą skórę. Dzięki temu mają znacznie bardziej atletyczny wygląd. Umaszczenie może być czarne, brązowe, białe lub stanowić kombinację tych dwóch kolorów. Często berneńskie psy pasterskie mają czarną lub brązową sierść i biały ogon.

Przeczytaj:  Berneńczyk - charakterystyka rasy

Podobieństwa

Podobieństwa między berneńskim psem pasterskim a bernardynem pokazują, że oba są dużymi, silnymi psami o pełnym umaszczeniu. Jednak, choć wyglądają podobnie, mają wiele różnic. Choć oba są dużymi psami, każdy z nich ma swoją własną historię i przeznaczenie. Przyjrzyjmy się bliżej tym dwóm rasom. Psy te od dawna znane są ze swoich zdolności do wytrzymywania zimnej pogody.
Różnice

Berneńczyki to dobrze znana rasa psów, która wywodzi się ze Szwajcarii. Te duże psy są najbardziej znaną rasą na świecie i są uwielbiane za swoje opiekuńcze zachowanie. Są to również bardzo duże psy, o wysokości w ramionach co najmniej 27,5 cala. Sierść tych psów jest zazwyczaj średniej długości z dużymi plamami koloru. Bernardyn jest bardziej towarzyski niż berneński pies pasterski, a oba są doskonałymi psami stróżującymi.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jak I kiedy wykonać strzyżenie u berneńczyka

Jak I kiedy wykonać strzyżenie u berneńczyka

Next Post
Berneńczyk - choroby

Berneńczyk – choroby

Related Posts