Jak szukać hodowli berneńskiego psa pasterskiego

Jak szukać hodowli berneński pies pasterski

Jest wielu hodowców i ośrodków ratowniczych, którzy sprzedają szczenięta, ale gdzie kupić psa? Więcej informacji na temat tego typu psów można znaleźć, czytając ten artykuł. Następnie możesz wybrać między adopcją z ośrodka ratunkowego a hodowcą. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, która opcja jest dla Ciebie najlepsza. Powinieneś być w stanie znaleźć berneńskiego psa górskiego na sprzedaż, porównując hodowców i schroniska.

Przedstawiamy materiał opracowany na zlecenie

Hodowcy

Wielu hodowców oferuje szczenięta, ale skąd masz wiedzieć, który z nich jest odpowiedni dla Twojej rodziny? Jest wiele rzeczy, których należy szukać u hodowcy berneńczyków. Istnieją hodowcy zatwierdzeni przez AKC i niezależni. Zanim podejmiesz decyzję, dowiedz się, jakie są gwarancje zdrowotne i polityka hodowców. Hodowca powinien także być w stanie powiedzieć Ci, ile będą kosztować jego szczeniaki. Hodowca powinien także być w stanie odpowiedzieć na pytania, które możesz mieć.

Wybór hodowcy

Wybierając hodowcę, pamiętaj, aby przeczytać wszystko, co jest napisane drobnym drukiem. Odpowiedzialny hodowca zada Ci kilka pytań, m.in. o to, czego szukasz dla psa, jaki będzie tryb życia Twojego pupila i czy masz dzieci. Może nawet nalegać na wizytę w celu poznania matki i szczeniąt. Odradzą Ci także pośpieszny zakup berneńskiego psa pasterskiego, dopóki nie będziecie mieli trochę czasu na wzajemne poznanie się. Opowiedzą Ci o jakości matki i ojca oraz o wszelkich tytułach, jakie zdobyli. Wybór hodowcy cieszącego się dobrą reputacją w zakresie zdrowia, temperamentu i opieki jest inwestycją w Twojego przyszłego towarzysza.

Wybór akcji ratunkowej

Wybór ośrodka ratunkowego dla psów rasy berneński pies pasterski wymaga cierpliwości i odrobiny pracy domowej. Nawet jeśli znajdziesz idealnego psa, możesz nie być w stanie adoptować go od razu, albo Twoja sytuacja może nie być odpowiednia dla konkretnej rasy. Siedzący dom może nie być odpowiedni dla aktywnego psa, a ludzie, którzy spędzają dużo czasu poza domem, mogą nie pasować do psa z problemem separacji.

Przeczytaj:  Jaką karmę powinien jeść berneński pies pasterski szczeniak

Wybór hodowli

Przy wyborze budy dla berneńskiego psa pasterskiego należy wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Pomimo dużych rozmiarów i energii, berneńczyki mają niewielkie podstawy genetyczne. Problemy te mogą jednak wynikać z innych czynników. Z tego powodu należy pamiętać o zakupie budy wykonanej z wysokiej jakości materiału. Najlepsze budy są zazwyczaj produkowane przez znane firmy, które oferują produkty najwyższej jakości. Wybrane przez nas budy są wykonane z dobrze dobranych materiałów, dzięki czemu są trwałe i wygodne.

Skrzynie

Berneński pies pasterski był kiedyś powszechny w swojej ojczyźnie, ale brak formalnych programów hodowlanych i zmiany w technologii rolniczej znacznie zmniejszyły jego liczebność. Rasa prawie wymarła w połowie XIX wieku, kiedy to została uratowana dzięki wysiłkom profesora Alberta Heima i szwajcarskiego kynologa Franza Schertenleiba. Z ich pomocą berneński pies pasterski powoli zaczął odzyskiwać dawną popularność, dzięki wysiłkom tych dwóch mężczyzn oraz rolników z całego kraju, którzy przywozili swoje psy rasy Durrbachler na wystawy i brali udział w pracach hodowlanych.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Next Post
Berneński pies pasterski krótkowłosy - opis rasy

Berneński pies pasterski krótkowłosy – opis rasy

Related Posts