Co zrobić gdy berneńczyk nie chce jeść suchej karmy

Co zrobić gdy berneńczyk nie chce jeść suchej karmy

Twój berneński pies pasterski może nie jeść suchej karmy. Jeśli zauważysz, że Twój pies nie je, sprawdź następujące przyczyny: Zmiana diety, nowa miska na karmę i niedrożność jelit. Inne przyczyny braku apetytu to infekcje, niedrożność jelit i schorzenia układu krążenia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o objawach występujących u Twojego psa i o tym, co możesz zrobić, aby pomóc mu wrócić do normalnego jedzenia.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z kielpin-wet.pl

Objawy

Istnieje kilka różnych przyczyn, dla których berneński pies pasterski odmawia jedzenia suchej karmy. Problemy te mogą być spowodowane kilkoma rzeczami, w tym problemami stomatologicznymi lub jelitowymi. Poniżej wymieniono niektóre z najczęstszych przyczyn odmowy jedzenia suchej karmy przez psa. Nie należy próbować zmuszać psa do jedzenia karmy, jeśli wydaje się, że powoduje ona u niego dyskomfort.

Dieta

Dieta berneńskiego psa pasterskiego musi zawierać białko i tłuszcz, aby wspierać rozwój i zdrowie beztłuszczowych mięśni. Chociaż nie wszystkie białka są sobie równe, dobrym źródłem białka są mączki mięsne, ponieważ zostały one wysuszone do niższego poziomu wilgotności niż świeże mięso. Co więcej, mączki mięsne zawierają więcej białka niż świeże mięso, dlatego są lepszym wyborem dla Twojego pupila.

Przejście na dietę opartą na mięsie

Jeśli Twój berneński pies pasterski nie radzi sobie na suchej karmie, możesz rozważyć przejście na dietę opartą na mięsie. W przeciwieństwie do wielu innych ras, berneńczyki nie mają alergii na wiele pokarmów, ale są bardziej wrażliwe na niektóre powszechnie występujące alergeny. Spróbuj wyeliminować wszystkie składniki, które powodują dyskomfort trawienny u Twojego berneńczyka, takie jak soja, kukurydza, pszenica czy kukurydza. Następnie stopniowo wprowadzaj do diety psa nowe składniki.

Przeczytaj:  Jak rozpoznać i wykorzystać naturalne predyspozycje rasowe psa w treningu?

Karmienie zbyt dużą ilością suchej karmy

Jeśli Twój berneński pies pasterski odmawia jedzenia, łatwo pomylić problem z przekarmieniem. Chociaż pies może być nadal głodny, bardziej prawdopodobne jest, że dodatkowe jedzenie nie wpływa na jego samopoczucie. W takiej sytuacji należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem weterynarii. Chociaż karmienie psa zbyt dużą ilością suchej karmy może być szkodliwe dla Twojego bernera, możesz sprawić, że poczuje się on lepiej poprzez zmniejszenie ilości zjadanej przez psa karmy.

Zmiana karmy na świeżą, mokrą

Jeśli masz berneńskiego psa pasterskiego, który nie chce jeść suchej karmy, rozwiązaniem może być zmiana karmy na świeżą, mokrą. Wynika to z faktu, że większość tych psów ma krótki przewód pokarmowy i nie jest podatna na kolonizację przez bakterie przenoszone drogą pokarmową. Jeśli nie masz pewności, porozmawiaj z lekarzem weterynarii o wprowadzeniu surowego mięsa do diety psa.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Berneńczyk I golden retriever - podobieństwa

Berneńczyk I golden retriever – podobieństwa

Next Post
Dysplazja u berneńczyka

Dysplazja u berneńczyka

Related Posts