Jakie szczepienia powinien mieć berneńczyk?

Jakie szczepienia powinien mieć berneńczyk?

Decydując o tym, jakich szczepień potrzebuje Twój berneński pies pasterski, upewnij się, że wybierasz te, które najlepiej odpowiadają specyficznym potrzebom Twojego zwierzęcia. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o koronawirusie psów, nosówce i lekach przeciwko nicieniom sercowym. Dodatkowo, Twój berneńczyk powinien przejść badania genetyczne, aby dowiedzieć się, czy jesteś narażony na którąś z tych chorób.

Zapraszamy do lektury artykułu, który jest wynikiem naszej wspólnej inicjatywy z

Distemper

Jeśli Twój berneński pies pasterski jest starszy, możesz rozważyć szczepienie przeciwko nosówce. Choroba ta jest wysoce zakaźna i może prowadzić do zagrażających życiu powikłań. Choroba rozprzestrzenia się poprzez kontakt z wydzielinami ciała, głównie poprzez kaszel i kichanie. Zakażone psy mogą rozsiewać wirusa jeszcze przez wiele miesięcy po zakażeniu. Aby chronić swojego berneńskiego psa pasterskiego, co roku zabieraj go do lekarza weterynarii.

Twój berneński pies pasterski będzie musiał być zaszczepiony przeciwko nosówce przed jakimkolwiek zabiegiem chirurgicznym. Choroba ta jest powszechna u psów i może być śmiertelna, jeśli nie jest leczona. Może ona również powodować entropion, czyli stan, w którym powieka zwija się do wewnątrz, ocierając się o rogówkę. Entropion może powodować ślepotę u psów. Chociaż może wystąpić u każdej rasy psów, berneńczyk jest szczególnie podatny na zachorowanie.

Koronawirus psów

Zdjęcie zamieszczone w Internecie sugeruje, że powinieneś zaszczepić swojego berneńczyka szczepionką przeciwko koronawirusowi. Wirus ten wywołuje u psów łagodne zapalenie żołądka i jelit, ale jest częstą przyczyną chorób u ludzi. Rodzina koronawirusów składa się z dwóch podtypów: psiego i świńskiego. Wirusy te mają wiele cech wspólnych. Niektóre z nich wywołują infekcje układu oddechowego, które powodują przeziębienie, zespół oddechowy bliskiego wschodu lub ciężką chorobę.

Przeczytaj:  Berneńczyk - charakterystyka rasy

U psów występują dwa typy koronawirusów: CCoV i COVID-19. Pierwszy z nich jest wysoce zakaźny i rozprzestrzenia się poprzez kontakt doustny z zakażonymi odchodami. Drugi typ jest mniej niebezpieczny i nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych u ludzi. Najbardziej rozpowszechniony jest koronawirus układu oddechowego psów. Nowa forma koronawirusa nie jest uważana za zagrożenie dla zdrowia.

Leki przeciw robakom serca dla berneńskich psów pasterskich

Zanim podasz swojemu berneńskiemu psu pasterskiemu leki przeciwko robakom serca, upewnij się, że wiesz na co zwrócić uwagę. Zmiany w zachowaniu psa mogą być pierwszym sygnałem, że pies ma infekcję wywołaną przez nicienie sercowe. Chociaż u wielu psów objawy pojawiają się po kilku latach od zarażenia, im wcześniej uda się zdiagnozować zarażenie, tym większe szanse na wyzdrowienie. Weterynarze zazwyczaj stosują badania krwi w celu zdiagnozowania nicieni sercowych.

Przeciętny koszt leku przeciw nicieniom sercowym dla psów wynosi około 1000 dolarów. Lekarz weterynarii prawdopodobnie zaleci, aby podawać psu co miesiąc Heartgard. Koszt leczenia zależy od tego, jak bardzo chory jest Twój pies i w jakim jest wieku. Typowe leczenie nicieni sercowych obejmuje wykonanie zdjęć rentgenowskich, badanie krwi i antybiotyki. Poza lekami przeciwko nicieniom sercowym, lekarz weterynarii może przepisać leki przeciwbólowe lub uspokajające, w zależności od stanu psa.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Czy berneńczyk może żyć w kojcu?

Czy berneńczyk może żyć w kojcu?

Next Post
Jaka smycz dla berneński pies pasterski

Jaka smycz dla berneńskiego psa pasterskiego?

Related Posts