Czy berneńczyk lubi mróz?

Czy berneńczyk lubi mróz?

Ten olśniewający pies jest często nazywany „szampanem gór” ze względu na swoje niezwykłe umaszczenie i bujną sierść. Berneński pies pasterski jest duży i niezwykle silny, co czyni go doskonałym psem do towarzystwa, pasterstwa, zaprzęgu i pracy. Bernery posiadają celebryci, w tym Hilary Duff, Sarah Michelle Gellar, Mark Harmon i Courtney Cox. Ben Roethlberger przywiózł do domu swojego berneńczyka Herculesa z regionu Emmental w Szwajcarii. Wreszcie, Michael D. Higgins i Hilary Duff mają berneńczyki.

Oto artykuł, który jest rezultatem naszej kreatywnej współpracy z

Kocha dzieci

Berneński pies pasterski stanie się wspaniałym dodatkiem do Twojej rodziny. Psy te są chętne do zabawy i czułe, ale w pobliżu dzieci zachowują się spokojnie i cicho. Pomimo swoich dużych rozmiarów berneńczyki są łagodne w stosunku do dzieci i świetnie sprawdzają się jako psy stróżujące. Pomimo swoich dużych rozmiarów berneńczyki są łagodne w stosunku do małych dzieci i uwielbiają się z nimi bawić. Inteligencja berneńczyków sprawia, że są one doskonałymi towarzyszami rodziny i kochają dzieci tak samo jak Ty.

Chociaż berneńczyki są zazwyczaj łagodne i cierpliwe w stosunku do dzieci, mogą być czasami agresywne w stosunku do młodszych dzieci. Mimo że są łagodne, są również silne i mogą łatwo obezwładnić dziecko. Ze względu na swój silny charakter berneńczyki powinny być nadzorowane w pobliżu małych dzieci, ale świetnie radzą sobie również z dziećmi, które odwiedzają Twój dom. Rodzice powinni udzielać im wskazówek, gdy odwiedza ich dziecko. Ale nie musi tak być.

Jest psem do towarzystwa

Berneński pies pasterski to oddana, inteligentna i pracowita rasa pochodząca ze Szwajcarii. Jej rodowód nie jest znany, ale uważa się, że pochodzi od szwajcarskich psów farmerskich i mastifów rzymskich. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana do pomocy pracownikom rolnym i pilnowania pól w Alpach. Pomimo wysokiego poziomu energii bernery są lojalne wobec swoich właścicieli.

Berneński pies pasterski jest jednym z największych psów na świecie i potrzebuje dużo ruchu, aby zachować sprawność i radość. Psy tej rasy są podatne na wzdęcia, które mogą być niebezpieczne. Do wzdęcia dochodzi, gdy żołądek jest wypełniony gazem i przewraca się. Wzdęciom można zapobiec, upewniając się, że pies nie będzie ćwiczył zbyt szybko po jedzeniu. Rozsądnie jest odczekać 30 minut po karmieniu, aby zabrać psa na kąpiel.

Przeczytaj:  Berneńczyk a bernardyn - podobieństwa

Jest psem pasterskim

Berneński pies pasterski jest rasą pracującą, podobną do pirenejczyka, ale ważącą mniej więcej tyle samo. Ich trójkolorowe umaszczenie sprawia, że są bardzo łatwe do zauważenia, nawet w najgrubszym śniegu. Jest to jeden z czterech blisko spokrewnionych szwajcarskich psów pasterskich, a jego przodkowie wywodzą się od mastifów rzymskich. Pierwotnie hodowano je jako psy pasterskie, obecnie są doskonałymi zwierzętami domowymi i psami do pracy.

W przeciwieństwie do Border Collies berneńczyki pracują blisko zwierząt gospodarskich i są znacznie bardziej wyprostowane. Berneński styl pasterstwa wymaga innych technik szkolenia. Ważne jest również, aby wybrać szkołę szkolenia psów, która ma doświadczenie w szkoleniu tej rasy. Niektórzy instruktorzy specjalizują się w tym rodzaju pasterstwa, podczas gdy inni mają doświadczenie w uczeniu psów pasterstwa zwierząt gospodarskich. Niektóre szkoły szkolenia psów oferują zajęcia dla początkujących i ekspertów.

Jeśli myślisz o tym, by pozwolić swojemu berneńskiemu psu pasterskiemu na przewożenie towarów, powinieneś mieć pewność, że jest on w dobrej kondycji fizycznej i zdrowy. Wózek to trudna praca, a pies musi być w miarę sprawny i zdrowy, aby mógł go ciągnąć. Rasa ta została wyhodowana przede wszystkim jako psy do przewozu towarów, dlatego jej mocna budowa jest zaletą. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy pies nadaje się do ciągnięcia wózka, możesz skonsultować się z wyspecjalizowanym hodowcą.

Gdy szczeniak jest już gotowy do jazdy w zaprzęgu, czas rozpocząć szkolenie. Przede wszystkim naucz go podstawowych komend, takich jak ruszanie, zatrzymywanie się, skręcanie w lewo i cofanie. Następnie stopniowo wprowadzaj inne komendy, takie jak siadanie, pozostawanie i siedzenie. Gdy szczeniak zrozumie te komendy, może przejść do następnego poziomu. Na dłuższą metę będzie wspaniałym psem pociągowym.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Berneńczyk - choroby

Berneńczyk – choroby

Next Post
Leonberger czy berneńczyk

Leonberger czy berneńczyk

Related Posts