Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Ile waży berneński pies pasterski szczeniak

Odpowiedź na pytanie „Ile waży szczeniak berneńskiego psa pasterskiego?” zależy od kilku czynników, w tym od zdrowia matki i ojca, jakości pokarmu spożywanego przez szczenięta oraz wielkości miotu. Dobrze wyhodowany pies powinien mieć szczupłą talię i wciągnięty brzuch. Pies z dużą nadwagą może jednak nie mieć wyraźnej talii i mieć wydatne żebra.

Mamy przyjemność przedstawić artykuł przygotowany w porozumieniu z

Okresy wzrostu u szczeniąt berneńskiego psa pasterskiego

Berneńczyki są psami wolno rosnącymi, a osiągnięcie pełnych rozmiarów zajmuje im około dwóch do trzech lat. W tym czasie nadal rosną i „nabierają masy”. Szczenię berneńczyka nadal będzie ogromne, ale może sprawiać wrażenie niedorozwiniętego i nieproporcjonalnego. Oto kilka wskazówek, jak sobie z tym poradzić. Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego szczeniaka.

Jeśli chodzi o tempo wzrostu, największą różnicę stanowi wielkość psa. Większe psy rosną szybciej i dłużej, podczas gdy mniejsze rosną wolniej, ale są większych rozmiarów. Płeć ma również istotny wpływ na wielkość psa. Psy płci męskiej są zazwyczaj cięższe i większe niż suki. W tym okresie szczenięta mogą sprawiać wrażenie, że brakuje im koordynacji, ale jest to normalne. Okresy wzrostu są naturalne i normalne u szczeniąt berneńskich psów górskich.

Wzorzec wzrostu berneńskiego psa pasterskiego

Wzorzec wzrostu szczeniąt berneńskiego psa pasterskiego różni się w zależności od rasy. Ogólnie rzecz biorąc, dorosłe berneńskie psy górskie ważą od pięćdziesięciu do stu trzydziestu funtów, a wzrost dorosłego samca wynosi od około dwudziestu dwóch do dwudziestu pięciu centymetrów. Szczenię rośnie proporcjonalnie do swojego wieku i wypełnia klatkę piersiową po ukończeniu pierwszych urodzin. Wzrost jest proporcjonalny do wielkości, a przyrost masy ciała będzie minimalny.

Berneński pies górski charakteryzuje się wolnym tempem wzrostu. Większość berneńczyków nie osiąga dorosłego wzrostu i wagi do około drugiego lub trzeciego roku życia. W środkowym okresie życia nadal „nabierają masy”. Ale nie pozwól, by Cię to przeraziło. Wzorce wzrostu u berneńczyków są zupełnie inne niż u innych ras. Poniżej podajemy kilka ogólnych wskazówek, którymi warto się kierować:

Przeczytaj:  Zaskakujące korzyści z posiadania psa dla seniorów

Wielkość berneńskiego psa pasterskiego

Rozważając zakup berneńczyka, warto wiedzieć, czego można się spodziewać. Z reguły berneńczyk w wieku sześciu miesięcy waży około 15-26 kg. W wieku ośmiu miesięcy ważą od 34 do 52 kilogramów. Na tym etapie są jeszcze uważane za szczenięta. W ciągu pierwszych dwóch tygodni życia szczenięta mają duże głowy i mocne szczęki. W miarę upływu pierwszego roku życia berneńczyki przybierają na wadze.

Wiek, w którym berneński pies górski osiągnie pełną dojrzałość, decyduje o jego wielkości. Berneńczyki poniżej jednego roku życia będą nieco mniejsze, ale w tym okresie przybiorą na wadze i wypełnią klatkę piersiową. Aby oszacować przybliżoną wielkość szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego, należy zapoznać się z tabelą wzrostu berneńskiego psa pasterskiego. W wieku ośmiu miesięcy berneńczyk będzie już zdrowy, ważąc około 55 do 85 funtów.

Średnia waga berneńskiego psa pasterskiego

Średnia waga szczeniaka berneńskiego psa pasterskiego jest różna. Może wynosić od 12 do 24 funtów, gdy szczenię osiągnie wiek od ośmiu do dziesięciu tygodni. Szczenięta mogą wydawać się mniejsze, mieć krótsze pyski i twarze niż ich starsi koledzy z miotu. W ciągu pierwszych kilku miesięcy szczenięta rosną szybko i przybierają na wadze kilka kilogramów tygodniowo. Potem stają się znacznie większe.

Jako szczeniak berneński pies pasterski jest spokojny i podatny na traktowanie. W miarę wzrostu będzie jednak wymagał szkolenia i socjalizacji. Nie jest to pies dla osób niedoświadczonych, dlatego należy liczyć się z tym, że poświęcimy dużo czasu na szkolenie i socjalizację naszego nowego pupila. W młodym wieku berneńczyki są stosunkowo łatwe w prowadzeniu, ale wymagają socjalizacji i przyuczenia do załatwiania się na zewnątrz.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaką karmę powinien jeść berneński pies pasterski szczeniak

Jaką karmę powinien jeść berneński pies pasterski szczeniak

Next Post
Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Jakie wymiary osiąga berneński pies pasterski dorosły

Related Posts
pielęgnacja

Berneńczyk – pielęgnacja

Najlepszym sposobem pielęgnacji sierści berneńskiego psa pasterskiego jest stosowanie się do poniższych wskazówek. Obejmują one przycinanie paznokci, wprowadzanie…
Czytaj Dalej