Czy berneńczyk jest agresywny?

Czy berneńczyk jest agresynwy?

Zastanawiasz się, czy berneński pies pasterski jest agresywny? Oto kilka faktów, które pomogą Ci to stwierdzić. Psy berneńskie są zazwyczaj przyjazne i lojalne, a także wolno dojrzewają. Nie oznacza to jednak, że są agresywne. Rasa ta jest jedną z najbardziej kochających i lojalnych psów na świecie. Przeczytaj więcej informacji. Jeśli masz reakcję alergiczną na psy, być może będziesz musiał zrezygnować z ukochanego zwierzaka.

Prezentowany materiał jest efektem współpracy z

Dobroduszny

Berneński pies pasterski jest przyjaznym i kochającym psem rodzinnym, który jest łatwy w szkoleniu i dobrze dogaduje się z dziećmi. Psy te są bardzo inteligentne i lubią sprawiać przyjemność swoim właścicielom. Dobrze radzą sobie również z innymi zwierzętami i chętnie bronią małych dwunożnych przyjaciół. Mimo że berneńczyki są znane ze swojej kochającej natury, potrzebują dużego, przestronnego domu i dużo miejsca do zabawy. Jeśli chcesz kupić berneńskiego psa pasterskiego, oto kilka wskazówek:

Lojalny

Lojalne berneńskie psy pasterskie znane są z doskonałego usposobienia i zdolności sportowych. Te psy są w centrum Twojego wszechświata, człowieku! Będziesz uwielbiał spędzać z nimi czas na zdjęciach wysokiej jakości. Potrafią nawet skakać przez obręcze! Oprócz swojej lojalnej natury, berneńczyki są doskonałymi myśliwymi, ale brakuje im wytrzymałości i uwagi, jak innym rasom psów sportowych.

Inteligentny

W testach na inteligencję berneński pies pasterski zajął wyższe miejsce niż jakakolwiek inna rasa psów. Jest to dobra wiadomość dla właścicieli psów, którzy mają mało czasu na angażowanie swoich psów w ćwiczenia umysłowe, ponieważ dla przeciętnego właściciela psa mogą one być trudne do wykonania. Rozwiązaniem jest zakup układanki dla psa lub inteligentnej zabawki, która zapewni Twojemu inteligentnemu pupilowi zajęcie. Oto, co powinieneś wiedzieć o berneńskim psie pasterskim.

Przeczytaj:  Jak prawidłowo dobrać legowiska dla psa berneńczyk

Wolno dojrzewa

Berneński pies pasterski o powolnym tempie dojrzewania jest inteligentnym, przyjaznym i podatnym na szkolenie psem. Są duże i bardzo energiczne, dlatego nie sprawdzają się w domach, w których są zamknięte przez cały dzień. Ich wysoki poziom energii może prowadzić do nadmiernego linienia. Psy te są również znane z tego, że dużo szczekają i mogą mieć skłonność do gonienia mniejszych zwierząt, ale po osiągnięciu pełnej dojrzałości potrafią być łagodne i czułe.

Przyjazne w stosunku do obcych

Jeśli planujesz adoptować berneńskiego psa pasterskiego, pamiętaj o kilku rzeczach. Psy te są zazwyczaj powściągliwe i ostrożne w stosunku do obcych, ale jeśli są odpowiednio socjalizowane, mogą być bardzo przyjazne w stosunku do obcych. Chociaż mogą nie być tak przyjazne w stosunku do obcych jak niektóre rasy, nie wykazują oznak agresji, jeśli nie są zagrożone. Powściągliwość berneńczyków może być również zabawna, co sprawia, że są one idealnymi zwierzętami rodzinnymi.

Samce-agresywne

Chociaż berneński pies pasterski jest jedną z najmniej agresywnych ras w stosunku do ludzi, niektóre samce mogą stać się agresywne w stosunku do innych psów płci męskiej. Osoby mające skłonność do zachowań agresywnych powinny jak najwcześniej rozpocząć socjalizację szczeniąt. W ten sposób nauczą się one, że nie należy bać się innych psów i ludzi. Ponadto samce berneńczyków powinny być uczone statusu „psa alfa”, który daje ich właścicielom prawo do robienia tego, co chcą.

Podobne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Post
Jaka smycz dla berneński pies pasterski

Jaka smycz dla berneńskiego psa pasterskiego?

Next Post
Berneńczyk charakterystyka rasy

Berneńczyk – charakterystyka rasy

Related Posts
pielęgnacja

Berneńczyk – pielęgnacja

Najlepszym sposobem pielęgnacji sierści berneńskiego psa pasterskiego jest stosowanie się do poniższych wskazówek. Obejmują one przycinanie paznokci, wprowadzanie…
Czytaj Dalej